Leesproject Kwartiermakers - terugkomdagen 2019-2020

Startdagen kwartiermakers JAAR 1

Voor de 100 nieuwe scholen die in september 2019 voor het eerst instappen in het leesproject

OPGELET: u kunt enkel inschrijven voor deze startdagen indien uw school geselecteerd is voor het leesproject - wij laten 100 nieuwe scholen toe volgend schooljaar, deze 100 scholen zijn ondertussen geselecteerd en gecontacteerd. Aanmelden gebeurde eerder dit schooljaar met een motivatiebrief en engagementsverklaring.

Startdagen: 19, 20, 21, 22, 23, 26 en 27 augustus 2019
Navormer: Daniëlle Daniëls

STARTDAGen kwartiermakers jaar 3

Voor de scholen die het derde schooljaar kwartiermakers ingaan (ingestapt in 2017-2018)

Startdagen: 10, 13 en 17 september 2019
Navormer: Daniëlle Daniëls

STARTDAGen kwartiermakers jaar 4 & 5

Voor de scholen die het vierde en vijfde schooljaar kwartiermakers ingaan (ingestapt in 2015-2016 en 2016-2017)

Startdagen: 1 en 4 oktober 2019
Navormer: Daniëlle Daniëls


studiedag voor bibliotheken

Kwartiermakers, een leesproject op school met leeswinst voor alle kinderen 

30 september 2019 (10.00-16.00 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: educatieve medewerkers en jeugdbibliothecarissen

meer leesplezier in de klas

21 oktober 2019 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: alle Kwartiermakers uit Oost- en West-Vlaanderen - 1ste, 2de en 3de graad

Locatie: Brugge

hoe ondersteun je kwartiermakers als zorgleerkracht?

22 oktober 2019 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: alle Kwartiermakers uit Oost- en West-Vlaanderen - zorgleerkrachten

Locatie: Brugge


meer leesplezier in de tweede en derde graad

8 november 2019 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 2de en 3de graad

Locatie: Hasselt

vloeiend leren lezen met theaterlezen

13 november 2019 (9.00-12.00 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 1ste en 2de graad

Locatie: Hasselt

hoe ondersteun je kwartiermakers als zorgleerkracht?

6 december 2019 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - zorgleerkrachten

Locatie: Hasselt


Poëzie en leesplezier

7 en 10 januari 2020 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 1ste, 2de en 3de graad

Locatie: Hasselt

leesmotiverende boekbesprekingen

17 januari 2020 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 2de en 3de graad

Locatie: Hasselt

leesplezier verhogen met verschillende soorten teksten

28 januari 2020 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 2de en 3de graad

Locatie: Hasselt


meer leesplezier in de eerste graad

31 januari 2020 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 1ste graad

Locatie: Hasselt

Breed evalueren van lezen

19 februari 2020 (9.00-12.00 uur)
Navormer: Fabienne Geuens (Vlajo)

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 1ste,2de en 3de graad, zorgcoördinatoren en directeuren

Locatie: Hasselt

leesmotiverende boekbesprekingen

9 maart 2020 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - klasleerkrachten 2de en 3de graad

Locatie: Brugge


voldoende geletterd naar het eerste leerjaar

10 maart 2020 (9.00-15.30 uur)
Navormer: Daniëlle Daniëls

Doelgroep: Kwartiermakers - kleuterjuffen 2de en 3de kleuterklas

Locatie: Brugge


+ Klik hier om de scholen te zien die reeds deelnemen aan het leesproject ‘Kwartiermakers’:

De Kleine Wereld (vzw Ascanusinstituut) - Asse

DvM Basisschool Aalst

Sint-Maarteninstituut Aalst

Vrije Eigentijdse Katholieke Basisschool Aartrijke Aartrijke

t Laantje Alken

Sint-Victor Alsemberg Alsemberg

Unesco Basisschool Lucerna Anderlecht Anderlecht

De Groene School Anderlecht

De vuurtoren Antwerpen

Sint-Norbertusinstituut (SN Groenstraat) Antwerpen

Sint-Jozefinstituut Antwerpen

BS Domino Antwerpen

Sint-Jan Berchmanscollege Antwerpen

GVBS Afrit Zuid Antwerpen

De Leerexpert Antwerpen

BS De Dames Antwerpen

GVBS Sint-Maria Antwerpen

De Zonnebloem Antwerpen

Sint-Aloysius Antwerpen

GVB De boomgaard (Arkorum 14 De Boomgaard) Ardooie

GBS Voorheide Arendonk

GBS Sint-Jan Arendonk

GO! basisschool Vijverbeek + Kameleon Asse

GBS De Schatkist Asse-centrum

GBS “de Springplank” Asse-Krokegem

De Leerheide Asse-Terheide

De Vlindertuin Averbode

VBS MONDOMIO Balen

Freinetschool De Klimboom Balen

BS Het Klepperke Balen

De Bosmier Balen

GBS De Bijenkorf Balen

GBS De Twinkeling Balen

GBS De Puzzel Balen

Vrije Basisschool Balen Centrum Balen

VB Klim-Op Bavegem

GIBLO Beerse

GIBLO De Schrieken Beerse

Taborschool Bellem Bellem

Het Hinkelpad Berchem

GVBS Heilige Familie Berchem

BS ’t Ateljeeke Beringen

VBS De Beerring Beringen

Freinetschool De Step Beringen

BSBO De Balderschool Berlaar

VBS De Waaier Bertem

VBS De Horizon Beverlo

BS GoBiLijn Bilzen

SBS Munsterbilzen Bilzen

Sint-Mauritiusschool Bilzen

GBS De Stip Binkom

BS De Zevensprong Borgerhout

OLVP Lagere School Bornem

Sint-Bernardusschool Bornem

Sint-Jozefsinstituut basisschool Borsbeek

Vrije Basisschool Borsbeke Borsbeke

Go! De Notelaar Boutersem

De Appelboom Branst

Sint-Ludgardis Openluchtschool Brasschaat

BS De Vlinder Brasschaat

GLS De Sleutel Broechem

VBS De Springplank Broechem

VBS Baliebrugge De Dobbelsteen Brugge

Sint-Lodewijkscollege Brugge

VBS Sint-Jozefsinstituut Brugge

BS Go Brugge centrum Brugge

VBS Rinkeling Brussegem

Sint-Jan Berchmanscollege Brussel

BS Einstein De Haan

Vrije Basisschool Leieparel Deinze

VBS Welle Denderleeuw

GBS De Kangoeroe Dessel

BS Pius X Destelbergen

Stedelijke basisschool Kriebel Deurne

De Linde Deurne

Sint-Eligiusinstituut Deurne

BSGO Station Diest Diest

Vrije Basisschool Sint-Niklaas Diksmuide

Go BS Maasland Dilsen-Stokkem

SBS 1 & 2 (stedelijke basisschool Dilsen) Dilsen-Stokkem

Don Bosco Drongen

Gemeentelijke lagere school De Meyl Duffel

Gemeentelijke basisschool ’t Kofschip Duffel

School Ter Elst Duffel

BS Kiliaan Duffel

Sint-Jozef Ekeren Ekeren

Sint-Jozefcollege Ekeren

GVBS De Klimming Essene

Tehuis voor foorreizigers en schipperskinderen Etterbeek

Sint-Franciscus Evergem

SBS Larum Geel

Vrije Basisschool Kompas Geel

VLS Sint-Dimpna Geel

G.V. Basisschool Sint-Michiel Genk-Winterslag

DeOogappel Gent

VBS De Mozaïek Gent

Het Klaverblad Gent

Vrije Basisschool Sint-Paulus Gent

IVIO Macarius Gent

Sint-Paulus Basisschool Gent

Blaisantnest Gent

VBS Sint-Paulus Gent

GO De Groeiboog Gingelom

Basisschool De Klimop Gistel

VZW DBOC Broederschool Groot-Bijgaarden

VZW DBOC Don Bosco basisschool Groot-Bijgaarden

VBS Wegwijs Halen

GO! BS de Klimop Ham

basisschool De zevensprong Ham

GO! Sportbasisschool Hamme

KOHA Sint-Pieter Hamme

Sint-Paulusschool Hansbeke Hansbeke

Vrije Basisschool “Kameleon” Haren Haren

Kindercampus Godsheide Hasselt

GO! basisschool Het Kleine Atheneum Hasselt

GO! Lyceum Hasselt

BuSO KIDS – de pASSer Hasselt

GO! De Puzzel Hasselt

Kindercampus Tuinwijk Hasselt

Vrije Basisschool Heist – Centrum Heist op den berg

GVBH Zonnekesschool Hemiksem

kOsh Campus (W)Onderwijs Herentals

GO! De Vesten Herentals

Vrije Basisschool Sint-Jan Berbroek Herk-de-Stad

Vrije Basisschool De Schuit Herk-de-Stad

Vrije Basisschool Sint-Martinus Herk-De-Stad

BLO De Olm Herk-De-Stad

School Bergom-Varenwinkel Herselt

De Graankorrel Herselt

Go! BS De Letterboom Herselt

Vrije Basisschool Herzele Herzele

Basisscholen De Schans – De Luchtballon Heusden-Zolder

Sint-Jan Berchmans Viversel Heusden-Zolder

VBS Boekt Heusden-Zolder

BBOG Woudlucht Heverlee

Vrije Basisschool De Ark Heverlee

De Puzzel Hoboken

OZCS Zuid-Antwerpen Sint-Agnes Lagere School Hoboken

GBS De Zilverlinde Holsbeek

VBS De Plein Holsbeek

Vrije Basisschool Spijker Hoogstraten

Euroschool de Mozaiek Houthalen

GVBS De Schakel Houthalen-Helchteren

VBS Lyceum Heilige Familie Ieper

Vrije Basisschool Centrum Ingelmunster

Vrije Basisschool Sint-Jozef Ingelmunster

Basisschool Theodoortje Jette

Ges. Vrije Basisschool Sint-Jozef Kalmthout

Gemeentelijke basisschool De Kei Kapelle-op-den-Bos

GVBS De Kiem Kapelle-op-den-Bos

GVBS De Pepel Kapelle-op-den-Bos

GO! de 3master Kasterlee

Gemeentelijke basisschool De Vlieger Kasterlee

VZW Katholiek Lager Onderwijs Kaulille Kaulille

De Mozaïek Vrije Lagere School Blauwput Kessel-Lo

De Regenboog Kessel-Lo

Basisschool ’t Scholierke Kleine Spouwen

Basisschool Het Klavertje Vier Knesselare

Sint-Margaretaschool Knokke Heist

VZW Kath.Basisonderwijs Koersel-Beringen (Picardschool) Koersel

Heilig Hartschool Koningshooikt

Basisschool Sint-Jozef Kontich

A-HA! Kontich

Vrije basisschool Trip Trap Kortenaken

VBS De Klok Kortessem

Gemeentelijke Basisschool Kortessem – Vliermaalroot

VBS De Vlierbloem Kortessem-Vliermaal

Vrije Basisschool voor BO BEMOK Kortrijk

Vrije basisschool Sint-Paulus Kortrijk

Vrije Basisschool Kruishoutem (hoofdschool) Kruishoutem

Vrije Basisschool Kruishoutem (wijkschool) Kruishoutem

GBS Kameleon Kuregem

Schakelschool Kuringen

De droomboom Laken

Sint-Ursula Laken

VBS Sint-Gertrudis Landen

Sint-Michiel Leopoldsburg Leopoldsburg

Basisschool Piramide Leopoldsburg

VBS De Parel Lichtaart

GO! BS De Valke Lichtervelde

BS De Boomgaard Liedekerke

BS De Knipoog Liedekerke

Sint-Gummaruscollege Lier

t Vestje Lier

Freinetschool De vlindertuin Lille

Vrije Basisschool De Regenboog Linter (Dries)Linter

Vrije Basisschool De Regenboog Linter (Neer)Linter

Vrije Basisschool Lippelo Lippelo

BLO De Vinderij Lokeren

VBS ’t Oogappeltje Loksbergen

BS Kla4tje Lommel

VBS Oogappel Lo-Reninge

VBS de ladder Lo-Reninge

Sint Martinusschool Lubbeek

Campus Domino Genenbos Lummen

GV Basisschool Kornuit Maaseik

VBS Sint-Jan Maasmechelen

Vrije basisschool Mozaiek Maasmechelen

Sint-Lieven Kolegem Mariakerke

SBS ‘De Halte’ Martenslinde Martenslinde

Vrije Basisschool De Ark Mechelen

VBS De Luchtballon Mechelen

O.L.V. van de Ham Mechelen

GO De Puzzel Mechelen

De duizendpoot Meerhout

BS De Boomgaard Meerhout

t Schooltje Van Oppem Meise

Sint-Vincentiusschool Melle

VLS O.L.V. Geverland Melsele Melsele

t Zonnetje Melveren Melveren

VLGS Sint-Donatus Merchtem

Sint-Jozefschool Mere

Sint-Elooischool Merelbeke

Lagere school Groenendaal Merksem

Basisschool Sint-Eduardus Merksem

Vrije basisschool Meulenberg Meulenberg

De Palster Moerbeke-Waas

GBS De Zandloper Mol

VZW KOM – Lagere School Rozenberg Mol

GBS Klim-op Mol

GO ’t Egeltje Mol

GO! De Kleurenboom Montenaken

Sint-Lambertusschool Muizen

Basisschool Oogappel Neeroeteren

Vrije Basisschool Oeterveld Neeroeteren

Vrije Basisschool De Wissel Neeroeteren

GO! Basisschool Wonderwijs Neerwinden

BuBao De Liaan Nieuwerkerken

T Nieverke Nieuwerkerken

VBS KLIMOP Nieuwrode

VBS de Zandloper Nijlen

GVBS Klavertje 4 Olmen

Vrije basisschool Sint-Pieter Oostkamp

Vrije Basisschool Twinkel Oostwinkel

G.V. Lagere School Opglabbeeek

Vrije Basisschool Hink Stap Sprong Opoeteren

VBS De kameleon Oppuurs Oppuurs

De Leertrommel Opwijk

De Lettertuin Opwijk

KBO College Oudenaarde

BS Arnoldus Go! Oudenburg

vzw Comité voor Onderwijs Oud-Heverlee Oud-Heverlee

Basisschool Delta Oud-Turnhout

De magneet Peer

Sint-Elisabethschool Peer-Wijchmaal

VBS pervijze Pervijze

De Negensprong Poppel

Parochieschool Peulis Putte

Vrije basisschool De Bolster Ramsel

GBS DE KNIPOOG Ranst

GBS Rekem Rekem

GBS Retie Retie

VBS Trapop Retie

GBS De Tol Riemst

GBS De Klinker Riemst

GBS De Driesprong Riemst

VBS De Bron Riemst

Vrije basisschool Vlijtingen Riemst

Sint-Luciaschool Rijkevorsel

BS Glorieux Ronse

Lagere school Sancta Maria Ronse

Basisschool De Verwondering Ruddervoorde

VBS De Krinkel Ruisbroek

Vosbergschool Rumst

Vrije Basisschool Sleutelhof Rumst

BS H. Conscience Schaarbeek

BSGO De Mozaïek Schaarbeek

BS Carolus Magnus Schaarbeek

GBS Molenstede Schaffen – Molenstede

GBS Schaffen-Deurne Schaffen – Molenstede

Vrije Basisschool Onze-Lieve-Vrouw Scherpenheuvel

Sint-Catharina Lagere School Sinaai

Basisschool Berkenboom Sint Niklaas

VRIJE LAGERE SCHOOL ZONNEBLOEM Sint-Amands

GVBS Sint-Paulus Sint-Denijs-Westrem

Vrije basisschool Duizendpluspoot Sint-Eloois-Vijve

BS Balder Sint-Gillis

Basisschool Helibel/Lille Sint-Huibrechts-Lille

GBS Regenboog Sint-Jans-Molenbeek

G.V.B. De Zonnetuin Sint-Kruis

Freinetschool De Tandem Sint-Kruis

Leonardusschool Sint-Lenaarts

De boomhut Sint-Truiden

De bloesem BUSO Sint-Truiden

BS Schuttershof Sint-Truiden

Leefschool De Villa Sint-Truiden

VBS Den Dries – Trudo – Jekerdal Sint-Truiden

Het Wijdeland Sint-Truiden

BS H.H. Sint-Trudo De fruitboom Sint-Truiden

De Heiberg Sint-Truiden

Basisschool Klim-Op Sint-Truiden

Basisschool 3 Beuken Stekene

GVG BS Sint-Jozef Temse-Velle Temse

GVB Elversele Temse

VBS De Lettertrein Engsbergen Tessenderlo

BS De Letterberg Tessenderlo

Hartenlust Tessenderlo

PISO Tienen Tienen

BS Onze-Lieve-Vrouw Tienen

VBS Sint-Jan Tisselt

De basiz Tongeren

vzw KBT GVB Jeugdland Tongeren

BSGO! Atheneeke Tongeren

BS Merlijn Tongeren

VBS ’t Grafiekje Tongerlo

G.V.B. De Revinze Torhout

GVB Driekoningen Torhout

BS De Smiskens Turnhout

Sint-Pieter-Zevendonk Turnhout

VIBO De Ring Turnhout

Vrije basisschool Ulbeek Ulbeek

Basisschool GO! De Wissel Veerle

KOV VZW Sint Jozef Vilvoorde

Heilig-Hart Vilvoorde Vilvoorde

Vrije Basisschool De Biekorf Vilvoorde

‘De bezige bijtjes’ Voortkapel

GBS De puzzel Vorst

GBS De Wereldbrug Vorst

Parkschool Vorst

VBS De sprong Waardamme

BS Het Palet Waardamme

Sint-Fransiscusschool Waasmunster

GO! basisschool Wonderwijs Walshoutem – Waasmont

VBS Nieuwenhove Waregem

LBOG De eekhoorn Wemmel

Daltonschool Het Leerlabo Westerlo

VBS De Schatkist Westmeerbeek

De rank Wezemaal

De Notelaar Wijnegem

Freinetschool Klim-Op Willebroek

Huveneersschool Wintam

Sint-Johannaschool Wommelgem

BS Mariavreugde Wondelgem (Gent)

De Zonnewijzer Zele

GVBS ZEVEREN Zeveren

VBS HUISE Zingem-Huise

Vrije basisschool ’t Molenholleke Zolder

VLS De Zonnewijzer Zonhoven

Basisschool Windekind Zonhoven

De Horizon Zonhoven

BS De Groene Poort Zottegem

GVBS Sint-Leonardus Zoutleeuw

De parel Zutendaal


Deze uitgevers steunen Kwartiermakers, o.a. door mooie boeken te sponsoren in het startpakket.

Abimo, Averbode, Ballon Media, Bookisland, Clavis Uitgeverij, Davidsfonds/infodok, De Eenhoorn, Fontein, Gottmer, Lannoo, Lemniscaat, Manteau, niknak, Ploegsma, Querido, Standaard Uitgeverij, Stichting Kunstboek, Uitgeverij Vrijdag, Van Goor, Van Halewijck, WPG, Zwijsen.